SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tumlare 7551078
nr 755 1078
Tumlare
Silver, 1700-tal, Otydliga stämplar, diameter: 6, 5, höjd: 3, 5, ca 35g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 23 april 2012
kl 18:18:19
14/4 12:35:45
23/4 17:51:32
1.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver